Webinar De Cyberbeveiligingswet is er: de CISO krijgt regie, maar krijgt de CISO ook mandaat?

webinar cyberbeveiligingswet

Met de komst van de Cyberbeveiligingswet komt cybersecurity definitief op de bestuurlijke agenda van gemeenten. Daarmee verandert ook de positie van de CISO. De CISO krijgt een centrale rol in het signaleren, adviseren, verbinden en rapporteren over cyberrisico’s. Maar regie voeren vraagt meer dan een taakomschrijving. Hoe voer je regie als verantwoordelijkheden versnipperd zijn, cyberveiligheid nog vooral als een ICT-onderwerp wordt gezien en proceseigenaren, management en bestuur onvoldoende zijn aangehaakt?

In dit webinar laten we zien wat de Cyberbeveiligingswet concreet betekent voor gemeenten. Ook gaan we in op de vraag waarom succesvolle implementatie meer vraagt dan alleen een juridisch kader, een normenkader of een lijst met maatregelen.

Waar gaat het webinar over?

Tijdens dit webinar bespreken we de veranderende positie van de CISO, de bestuurlijke verantwoordelijkheid die voortvloeit uit de Cyberbeveiligingswet, de samenhang met BIO2 en de praktische stappen die nodig zijn om van wettelijke verplichting naar aantoonbare cyberweerbaarheid te komen.

In de praktijk wordt de CISO vaak aangesproken op naleving en risico’s, terwijl het benodigde mandaat, de capaciteit en de bestuurlijke toegang ontbreken om daadwerkelijk regie te voeren. Hierdoor ontstaat een spanningsveld tussen verantwoordelijkheid en bevoegdheid. We laten zien hoe gemeenten dit kunnen doorbreken en welke randvoorwaarden nodig zijn om cybersecurity organisatiebreed te verankeren.

Wat laten we zien?

Tijdens het webinar geven we antwoord op vragen zoals:

  • Welke rol krijgt de CISO bij de implementatie van de Cyberbeveiligingswet?
  • Welk mandaat heeft de CISO nodig om daadwerkelijk regie te kunnen voeren?
  • Hoe voorkom je dat de CISO verantwoordelijk wordt gemaakt voor iets wat de hele organisatie moet dragen?
  • Hoe vertalen we de Cyberbeveiligingswet naar de BIO2 in het ISMS om grip te krijgen op de implementatie?

Voor wie is dit interessant?

Dit webinar is bedoeld voor CISO’s, ISO’s, TISO’s maar ook CIO’s, gemeentesecretarissen, informatiemanagers, privacy officers, concerncontrollers, bestuurders en andere professionals die betrokken zijn bij informatiebeveiliging, governance en digitale weerbaarheid binnen gemeenten.

Na een uur weet je:

  • Wat de Cyberbeveiligingswet concreet betekent voor gemeenten en de rol van de CISO.
  • Welke positionering de CISO nodig heeft om effectief regie te voeren.
  • Hoe de Cyberbeveiligingswet samenhangt met BIO2 en het ISMS.
  • Welke praktische stappen nodig zijn om te komen tot aantoonbare cyberweerbaarheid.
  • Hoe je voorkomt dat cybersecurity een papieren exercitie blijft en onderdeel wordt van de dagelijkse sturing.

Praktische routekaart voor deelnemers

Na afloop ontvangen alle deelnemers een praktische Key2Control-routekaart. Daarin is zichtbaar hoe de Cyberbeveiligingswet is gemapt op de BIO2. Deze routekaart helpt gemeenten om de wet niet alleen juridisch te begrijpen, maar vooral praktisch te implementeren.

Aanmelden voor webinar De Cyberbeveiligingswet is er

Dit webinar heeft al plaatsgevonden. Binnenkort verschijnt de terugblik op de website.